Czcionka
Kontrast

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego sfinansował działania

26 Stycznia 2022
Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego sfinansował działania

 Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego to pierwsza w historii Polski instytucja na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, która jest odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, działalności pożytku publicznego i wolontariatu oraz służąca organizacjom pozarządowym poprzez tworzenie programów wsparcia merytorycznego i finansowego.

                                       

                                                

W zeszłym roku ogłoszony został program pt. „Polski Inkubator Rzemiosła” obejmujący okres od 2021 do 2030 r. Do tej pory nie było dokumentu rządowego ściśle poświęconego problematyce promocji rzemiosła i kształcenia dualnego, dlatego tak bardzo cieszy nas fakt, że również nasz Cech, wspólnie z innymi cechami i izbami rzemieślniczymi z całej Polski, mógł skorzystać ze wsparcia zewnętrznego.
A cieszymy się tym bardziej, że na dwa ogłoszone w zeszłym roku zadania, oba złożone przez nas wnioski otrzymały dofinansowanie, w wyniku czego możemy pochwalić się sporymi zmianami. A konkurencja była spora, gdyż na 275 wniosków złożonych w ścieżce 1. pt. „Wsparcie instytucjonalne i infrastrukturalne organizacji rzemieślniczych” zakwalifikowano jedynie 135 wniosków, a w ścieżce 2. pt. „Rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiośle” na 209 złożonych wniosków wsparcie otrzymało 139 instytucji rzemieślniczych w Polsce.
Oznacza to, że aż 274 wnioski otrzymały wsparcie finansowe!

W ramach prac zrealizowanych w okresie od sierpnia do grudnia ubiegłego roku udało się nam zakupić wiele urządzeń i narzędzi do pracy biurowej, oprogramowanie specjalistyczne tj.: sprzęt komputerowy, urządzenie wielofunkcyjne, projektor, niszczarkę, odmalować pomieszczenia biurowe naszego Cechu itp. Udało się również opracować m.in. broszurę promującą rzemiosło, kształcenie dualne oraz instytucję i program, dzięki którym możliwe było upamiętnienie 75 urodzin naszego Cechu oraz przedstawienie przedsiębiorców zrzeszonych w zabrzańskim Cechu, a także zachęcenie uczniów do nauki w szkołach branżowych I stopnia.


« powrót